Primăria Giurgiu a virat banii necesari plății în avans a gazului pentru furnizarea agentului termic

După ședința extraordinară de ieri, 6 ianuarie 2022, în care consilierii locali au aprobat proiectul de hotărâre ce viza alocarea unei sume de bani pentru plata în avans a gazului, Primăria Giurgiu a operat viramentul bancar în aceeași zi, în contul Uzinei Termoelectrica Production pentru ca furnizarea agentului termic să fie continuată atât către populație, cât și către unitățile de învățământ.

În acest sens, primarul municipiului Giurgiu, Adrian Anghelescu a transmis, astăzi 07 ianuarie, către Inspectoratul Școlar Județean o adresă prin care comunică faptul că, începând de luni 10 ianuarie 2022, va fi reluată furnizarea agentului termic în unitățile de învățământ din municipiu.

Sursa foto: Google

Ultima modificare: 07.01.2022 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Peste un milion de lei alocat de Primăria municipiului Giurgiu pentru încălzirea orașului